Nowy plac do wodnych zabaw powstał w Warszawie. To kontynuacja projektu w ramach stołecznego budżetu partycypacyjnego.

Wodny plac zabaw powstał na plaży przy Wybrzeżu Helskim na warszawskiej Pradze. W ramach budżetu partycypacyjnego pojawiły się tu dwa urządzenia, kształtem przypominające maszty żaglówek. Z pierwszego wylewają się strumienie wody, z drugiego – przyjemna mgiełka. Wystarczy kilka razy pomachać dźwignią w górę i w dół, aby uruchomić pompy i czerpać przyjemność z ochłody w gorące dni.

Nowopowstałe atrakcje oraz dosypany piasek to kolejny zrealizowany etap projektu „Strefa sportu nad Wisłą 2” na terenie dzielnicy Praga-Północ.

– Niedawno otworzyliśmy plac zabaw przy Poniatówce. Teraz na nadwiślańskim brzegu rozbudowaliśmy kolejny zielony teren do rekreacji. Warszawiacy mają coraz więcej przestrzeni do spędzania czasu razem z dziećmi. Pomysłodawcami tego obiektu byli sami mieszkańcy. To oni wskazali prawy brzeg Wisły, tuż przy Zoo, jako atrakcyjne miejsce do zabawy i uprawiania sportu – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Obecnie na plaży Praskiej warszawiacy mogą bezpłatnie skorzystać z boiska do siatkówki, siłowni oraz wziąć udział w różnorodnych treningach np. z samoobrony. Wyjątkową atrakcją dla dzieci są huśtawki, liny do wspinaczki i tor do skimboardu, czyli ślizgania się w płytkiej wodzie. Na pobliskiej plaży Rusałka można z kolei skorzystać z darmowej oferty punktu Dzielnicy Wisła – wypożyczyć książki lub sprzęt sportowy.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj