1 / 3

Kończy się budowa najdłuższego woonerfu (strefy uspokojonego ruchu łączącej funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców) w Polsce. Kolejny odcinek ul. Pogonowskiego w Łodzi nabiera kształtów.

Łódzka ul. Pogonowskiego zmienia się w ulicę-ogród. Staje się dzięki temu bardziej przyjazna mieszkańcom i nabiera charakteru woonerfu z bardzo dużą liczbą drzew oraz krzewów.

– Po zakończeniu prac związanych z przebudową wodociągu przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną wykonawca  przystąpił do prac drogowych. Na przebudowywanej ul. Pogonowskiego, między ul. Zieloną a al. 1 Maja, pojawiły się pierwsze elementy nowej drogi. W pierwszym etapie przebudowano skrzyżowanie z al. 1 Maja. Układane są już także chodniki – powiedziała Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora łódzkiego Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Nadchodzące szkolenia on-line:

Na całej długości ul. Pogonowskiego obowiązywać będzie uspokojony ruch. Będzie także bardzo dużo zieleni.

– Do tej poty na tym odcinku było zaledwie jedno drzewo. Po zakończeniu prac będzie ich 50. Do tego oczywiście ozdobne krzewy, podobnie jak na przebudowanym w ubiegłych latach odcinku od ul. Legionów do 1 maja – mówi Bartosz Zimny z ZIM.

Inwestycja zakończy się do grudnia tego roku. Przebudowane odcinki ul. Pogonowskiego będą miały łącznie ponad pół kilometra długości. Projekt Zielonego Polesia ma przede wszystkim poprawić jakość mieszkania w tym rejonie miasta i zachęcić łodzian, aby pozostali w centrum miasta.

Czytaj więcej

Skomentuj