1 / 8

W Łodzi wznowiono prace przy budowie najdłuższego woonerfu w Polsce, którym stanie się ul. Pogonowskiego. Prace mają zakończyć się w listopadzie tego roku.

Przetarg na budowę woonerfu wzdłuż ul. Pogonowskiego został rozstrzygnięty przez Zarząd Inwestycji Miejskich jeszcze w poprzednim roku, a prace miały rozpocząć się latem 2017 r. Jednak tuż po rozpoczęciu inwestycji wykonawca napotkał poważne problemy przy przebudowie instalacji podziemnych.

– Wodociąg okazał się być tak stary i zawodny, że niemal każde prace w jego pobliżu doprowadzały do uszkodzeń. W związku z tym roboty zostały wstrzymane, a Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która w swoim zakresie zadań ma przebudowę wodociągów, musiała zmodernizować cały wodociąg od al. 1 Maja do ul. Zielonej. Zarówno proces projektowania jak i wyboru wykonawcy zajęły sporo czasu. Prace na dwóch odcinkach ul. Pogonowskiego rozpoczęły się w maju. W tym czasie wybrany przez Zarząd Inwestycji Miejskich wykonawca woonerfu rozpoczął swoje prace przy instalacjach podziemnych – tłumaczy Katarzyna Mikołajec, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Nadchodzące szkolenia on-line:

Gdy zakończy się modernizacja wodociągu, rozpoczną się prace związane z odtwarzaniem drogi. W połowie lipca będą one prowadzone na odcinku między al. 1 Maja i ul. Więckowskiego. Miesiąc później, gdy ŁSI zakończy modernizację wodociągu, rozpoczną się prace przy budowie woonerfu między ul. Więckowskiego i Zieloną. Katarzyna Mikołajec ocenia, że wszystkie prace (obejmujące m.in. liczne nasadzenia) na Pogonowskiego zakończa się w listopadzie 2018 r.

Czytaj więcej

Skomentuj