Jak podaje Radio Poznań, operator poznańskiego systemu rowerów miejskich – firma Nextbike – będzie musiała zapłacić miastu 200 tys. zł kary.

Grzywna dotyczy niewypełnienia obowiązków zawartych w umowie z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Chodzi przede wszystkim o złą “relokację rowerów” na początku tego sezonu. Mimo zapisu w umowie, że w przypadku braku jednośladów na stacjach wypożyczania operator jest zobowiązany do uzupełniania pojazdów, w pustych miejscach nie pojawiały się dodatkowe rowery.

ZTM rozważał również, czy nie nałożyć na Nextbike kary za dużą awarię systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego z 11 maja tego roku kiedy mieszkańcy nie mogli wypożyczać jednośladów przez kilka godzin.

– Wszystko wskazuje na to, że za ten incydent kary nie będzie. Zaważył też na tym fakt, że zgodnie z umową w przypadku awarii całego systemu firma ma 24 godziny na naprawę, a ta naprawa została przeprowadzona znacznie szybciej – wyjaśniła Agnieszka Smogulecka z ZTM Poznań.

Poznański Rower Miejski w tym roku rozpoczął już szósty sezon swojego funkcjonowania. Od początku operatorem systemu jest Nextbike Polska. Sieć rowerów i stacji jest cały wypożyczania jest cały czas rozbudowana, jednak mieszkańcy skarżą się na częste awarie i błędy w działaniu PRM.

Źródło: Radio Poznań

Czytaj więcej

Skomentuj