– Dotychczasowe apele o pozostanie mieszkańców aglomeracji poznańskiej w domu przynoszą efekt w postaci radykalnego spadku mobilności. Ponownie prosimy i apelujemy o ograniczenie udziału w dużych skupiskach ludzkich oraz o korzystanie przede wszystkim ze zdalnych form pracy i kontaktu – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.
ZTM Poznań dodaje, że dużo mniejsza mobilność przekłada się na znacznie, bo ponad 60-proc. niższą frekwencję na liniach organizowanych przez miasto. – Przypominamy, że pasażerowie którzy z uwagi na obecną sytuację nie korzystają z biletów okresowych ZTM, mogą dokonać ich zwrotu i wnioskować o zwrot kosztów poniesionych w związku z ich zakupem – czytamy w informacji.
Z kolei ZTM w Warszawie zdecydował się na wprowadzenie nadzwyczajnego rozwiązania. Pasażerowie, którzy zrezygnowali teraz z podróży komunikacją publiczną, mogą drogą elektroniczną zwrócić się z wnioskiem o zawieszenie biletu długookresowego w czasie zagrożenia epidemicznego.
Darmowe parkowanie w ramach walki z rozprzestrzenianiem koronawirusa
Co ważne, aby zawiesić działanie biletu nie trzeba wychodzić z domu. Wniosek składa się przez stronę internetową. Można także otrzymać zwrot za niewykorzystany okres ważności biletów. W tym celu trzeba jednak udać się do punktu obsługi klientów.
Z powodu pandemii koronawirusa i mniejszego zainteresowania przejazdami ZTM Poznań wprowadza od poniedziałku specjalny rozkład jazdy. Komunikacja miejska w dni robocze będzie funkcjonować według sobotniego rozkładu jazdy bez dodatkowych kursów wzmacniających. Zmiany nastąpiły również w Warszawie. Tam także pojazdy komunikacji miejskiej będą jeździły według sobotniego rozkładu.
Komentarze (0)