Smacznie i zdrowo tak będzie wyglądał pierwszy dzień wiosny w Gorzowie. Dziś – 21 marca – świętujemy nadejście kalendarzowej wiosny, a przy okazji gorzowianie symbolicznie będą się solidaryzować z naszymi sąsiadami z Ukrainy.

W tym roku wspólnie z kucharzami z Zespołu Szkół Gastronomicznych, Gorzowskim Rynkiem Hurtowym włodarze Gorzowa zapraszają na zdrowy wiosenny poczęstunek. Dla wszystkich, którzy od godziny 12.00 będą spacerować po centrum miasta, będą mieć porcję wiosennej sałatki i zestaw żółto-niebiskich bratków – symbol wiosny i walczącej o niepodległość Ukrainy.

Radość z nadejścia wiosny

– Wiosna to nowy początek, czas zmian i nadzieja. Chcemy dać mieszkańcom powód do radości z nadchodzącej jednej z piękniejszych pór roku, pamiętając jednocześnie o bardzo trudnej sytuacji naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Wielu z nich przybywa do Gorzowa, będzie nam bardzo miło jeśli i oni skorzystają z naszej niespodzianki – zapowiada prezes GRH Agata Dusińska.

Zestaw żółtych i niebieskich bratków

Od godziny 12.00 na Starym Rynku kucharze z gorzowskiego „gastronomika” będą przygotowywać wiosenną sałatkę z dostępnych na ryneczku przy Jerzego nowalijek. Następnie poczęstują zdrowym posiłkiem mieszkańców Gorzowa. Do każdej porcji sałatki dołączą zestaw żółtych i niebieskich bratków od Gorzowskiego Rynku Hurtowego na znak solidarności z Obywatelami Ukrainy.

Czytaj więcej

Skomentuj