1 / 6

Ścieżka przez teren bagienny i pływający pomost to dwie nowe atrakcje w dolinie rzeki Cybiny w okolicy Poznania, które z pewnością przyciągną miłośników przyrody.

Urokliwa ścieżka powstała w na terenie leśnictwa Antoninek. W otulinie lasu, przez teren bagienny, poprowadzono ok. 100-metrową ścieżkę na balach. Większość jej nawierzchni ułożono z materiałów kompozytowych, część ciągu zyskała nawierzchnię mineralną. Na całej długości ścieżki bezpieczeństwo użytkowników zapewniają balustrady (o wysokości 1,1 m). W sąsiedztwie ścieżki ulokowano elementy małej architektury – m.in. stojaki na rowery, ławkę i tablicę informującą o walorach przyrodniczych tego miejsca.

Podobne elementy małej architektury stanęły w pobliżu drugiej z nowych atrakcji leśnictwa Antoninek – pływającego pomostu na stawie Browarnym. Z wysokiego nabrzeża prowadzą do niego nowe schody i trap.

To nie koniec inwestycji w nadleśnictwie. W ramach zadania „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek” już na wiosnę 2020 r. miłośnikom obcowania z przyrodą udostępniona zostanie ok. 250-metrowa ścieżka w koronach drzew, biegnąca w dolinie rzeki Szklarki. Co więcej – jak zapowiada Zakład Lasów Poznańskich – inwestycja zostanie uzupełniona wieżą obserwacyjną do celów przeciwpożarowych z dopuszczeniem ruchu turystycznego na polanie śródleśnej przy ul. Wiankowej 1.

Czytaj więcej

5 Komentarze

  1. Leśnictwo Antoninek jest jednostką Zakładu Lasów Poznańskich obejmującym Lasy komunalne Miasta Poznania we wschodniej części miasta! To nie jest pod Poznaniem, a w jego granicach.

Skomentuj