W ramach powyższego przedsięwzięcia, w Dubience powstać ma kanał sanitarny o długości ponad 150 m, a także przyłącza do sieci.
Studnie i przetarg
Dodatkowo, w ramach budowy nowej infrastruktury, planowana jest budowa czterech dodatkowych studni.
Jeśli trwające obecnie postępowanie przetargowe zakończy się pozytywnie i zostanie rozstrzygnięte, wykonawca będzie miał sześć miesięcy na realizację tego zadania. Wszystko to się wyjaśni na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku.
Problem wyludnienia gminy
Warto też wspomnieć, że Gmina Dubienka leży w południowo – wschodniej części powiatu chełmskiego i graniczy z gminami: Dorohusk, Żmudź, Białopole i Horodło.
Gmina liczy 2964 mieszkańców. Większość wsi należących do tej gminy to małe, wyludniające się miejscowości. Kilka większych – Rogatka, Skryhiczyn, Uchańka czy Starosiele to typowe ulicówki, położone wzdłuż tras komunikacyjnych.
Co ciekawe, sama Dubienka, z siedzibą władz gminy, przez 351 lat (1588-1939), posiadała prawa miejskie.
Turystyczne walory otoczenia
Na terenie tej gminy leży też część Strzeleckiego Parku Krajobrazowego, chronionego ze względu na wartości przyrodnicze, historyczne i kulturowe. W granicach administracyjnych gminy w południowo – wschodniej części znajduje się fragment Grabowiecko – Strzeleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, który stanowi naturalny korytarz pomiędzy dwoma parkami krajobrazowymi – Skierbieszowskim i Strzeleckim.
Komentarze (0)