Nowy kompleks boisk wielofunkcyjnych powstanie w Piotrkowie Trybunalskim. Miasto stara się o rządowe dofinansowanie tej inwestycji.

Kompleks powstanie na terenie stadionu miejskiego Concordia. Składać będzie się z w pełni oświetlonego boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą oraz boiska wielofunkcyjnego o poliuretanowej nawierzchni do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę czy tenisa ziemnego. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku, a miasto stara się o dofinansowanie budowy.

– Koszt prac szacujemy na ok. 2 mln zł. Wystąpiliśmy do ministerstwa sportu z wnioskiem o dofinansowanie, które może sięgnąć połowy tej kwoty – informuje Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Tryb. – Kompleks będzie bardzo przydatny zarówno dla grup młodzieżowych, drużyn seniorskich występujących w rozgrywkach prowadzonych przez PZPN oraz piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Prezydent miasta Krzysztof Chojniak poinformował, że budowa samego boiska – ogólnodostępnego i czynnego cały rok – zostanie zrealizowana bez względu na rezultat starań o rządowe dofinansowanie. Jest ono bowiem potrzebne – obecnie z obiektu korzysta ok. 900 osób, a zapotrzebowanie wciąż rośnie. Samorząd chce także poczynić dodatkowe inwestycje na Concordii, m.in. podłączyć budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, a po wybudowaniu ciepłociągu przeprowadzić remont szatni przy boiskach treningowych.

Czytaj więcej

Skomentuj