Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Nowe boiska powstaną w Piotrkowie Trybunalskim

Nowe boiska powstaną w Piotrkowie Trybunalskim
dom
13.04.2018, o godz. 10:43
czas czytania: około 1 minuty
0

Nowy kompleks boisk wielofunkcyjnych powstanie w Piotrkowie Trybunalskim. Miasto stara się o rządowe dofinansowanie tej inwestycji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Kompleks powstanie na terenie stadionu miejskiego Concordia. Składać będzie się z w pełni oświetlonego boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą oraz boiska wielofunkcyjnego o poliuretanowej nawierzchni do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę czy tenisa ziemnego. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku, a miasto stara się o dofinansowanie budowy.

– Koszt prac szacujemy na ok. 2 mln zł. Wystąpiliśmy do ministerstwa sportu z wnioskiem o dofinansowanie, które może sięgnąć połowy tej kwoty – informuje Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Tryb. – Kompleks będzie bardzo przydatny zarówno dla grup młodzieżowych, drużyn seniorskich występujących w rozgrywkach prowadzonych przez PZPN oraz piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Prezydent miasta Krzysztof Chojniak poinformował, że budowa samego boiska – ogólnodostępnego i czynnego cały rok – zostanie zrealizowana bez względu na rezultat starań o rządowe dofinansowanie. Jest ono bowiem potrzebne – obecnie z obiektu korzysta ok. 900 osób, a zapotrzebowanie wciąż rośnie. Samorząd chce także poczynić dodatkowe inwestycje na Concordii, m.in. podłączyć budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, a po wybudowaniu ciepłociągu przeprowadzić remont szatni przy boiskach treningowych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024