Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Nowe drzewa na krakowskiej starówce. Tu liczy się każdy szczegół

Nowe drzewa na krakowskiej starówce. Tu liczy się każdy szczegół
R.G.
22.11.2022, o godz. 10:25
czas czytania: około 1 minuty
0

Krakowska starówka, to z oczywistych kulturowo-historycznych względów, miejsce wyjątkowe, o ściśle określonym układzie i charakterystyce, w przypadku którego liczy się każdy szczegół. Dotyczy to także nasadzeń drzew. Natomiast obecnie, pod uwagę brany jest również aspekt ekologiczno-środowiskowy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Jak informują krakowskie władze miejskie, na tamtejszym Rynku Głównym, przy kościele św. Wojciecha posadzona zostanie lipa drobnolistna o obwodzie 20-22 cm, czyli nieco większa niż standardowe nasadzenia 16-18 cm, realizowanych w mieście. Kolejne dwie lipy wzbogacą drzewostan wzdłuż ulicy Studenckiej.

Ścisłe kryteria doboru

Jak podkreśla krakowski magistrat, drzewa zawsze dobierane są stosownie do warunków siedliskowych oraz miejsca, w którym będą rosły. W przypadku drzew sadzonych na Rynku Głównym jest to niezwykle istotne, aby pojawiły się tam gatunki, które będą możliwie najodporniejsze na trudne miejskie warunki.

Dodajmy, że na stan fitosanitarny drzew wpływ ma bardzo wiele nachodzących na siebie czynników, dlatego sukcesywnie na terenie całego Krakowa pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej starają się je poprawić m.in.: poprzez usuwanie płyt chodnikowych i poszerzanie okienek przy poszczególnych okazach drzew.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024