1 / 6

Dwa nowe miejsca do spacerów oraz zabawy z dziećmi powstaną w najbliższym czasie w Szczecinie – przy ul. Tarpanowej na Kijewie oraz przy skrzyżowaniu ul. Misia Wojtka oraz Żyznej na os. Krzekowo-Bezrzecze.

Pod koniec grudnia do użytku oddany ma zostać plac rekreacyjno-sportowy przy ul. Tarpanowej na Kijewie. Trwa jego zagospodarowanie. Wcześniej teren został dokładnie oczyszczony oraz uporządkowany. W ramach prac wybudowane zostanie dojście z kostki betonowej do boiska rekreacyjnego. Powstaną także schody z barierką oraz podjazd dla wózków z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy będą mogli odpocząć na ławkach parkowych z oparciem. Ustawione zostaną kosze na śmieci oraz wielostanowiskowy stojak na rowery.

Dla dzieci powstanie nowy plac zabaw z piaskową, bezpieczną nawierzchnią. Znajdzie się na nim wielofunkcyjna zabawka w kształce zamku. Będzie też podwójna huśtawka oraz „bocianie gniazdo”. Prace te realizowane są w porozumieniu z radą osiedla. Zakończą się w grudniu br., a ich koszt to ok. 175 tys. zł.

Z kolei przy skrzyżowaniu ul. Misia Wojtka oraz Żyznej na os. Krzekowo-Bezrzecze powstanie uporządkowany, pełen atrakcji skwer. Szczeciński Zakład Usług Komunalnych ogłosił właśnie przetarg na jego wykonanie. Zainteresowani wykonawcy mogą zgłaszać się do 30 listopada. Prace obejmą w pierwszej kolejności uporządkowanie terenu. Docelowo wykonawca będzie musiał przygotować trzy place.

Pierwszy będzie placem głównym, na którym w przyszłości stanie rzeźba Misia Wojtka. Druga strefa przeznaczona będzie dla najmłodszych dzieci. Znajdą się w niej niewielkie urządzenia zabawowe, np. huśtawki. Trzecia strefa to plac zabaw z  urządzeniami dla starszych dzieci. Na skwerze dodatkowo wykonane zostaną utwardzone alejki, ustawione zostaną ławki oraz kosze na śmieci. Pojawią się nasadzenia drzew oraz krzewów. Poprowadzona zostanie instalacja elektryczna, która pozwoli na oświetlenie parku. Wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 30 kwietnia przyszłego roku.

Czytaj więcej

Skomentuj