1 / 10

Na niezagospodarowanym dotąd terenie w Szczecinie na osiedlu Majowym powstaje nowoczesny skatepark. Inwestycja prowadzona przez Zakład Usług Komunalnych kosztuje ok. 2,9 miliona złotych. Powinna zakończyć się we wrześniu 2021.

Z kolei “Rozbudowa placu zabaw przy Stawie Brodowskim” to projekt, który zwyciężył w głosowaniu mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Zdobył 1419 głosów. Inwestycja kosztowała ponad 140 tysięcy złotych.

To będzie najnowocześniejszy skatepark w mieście

Mimo srogiej zimy trwają prace, których efektem będzie nowy skate park – widać już pierwsze efekty. Przy ulicy Maciejowickiej na osiedlu Majowym w Szczecinie, za ogrodzeniem budowlanym, można już zauważyć zarys pierwszych przeszkód dla miłośników jazdy wyczynowej.

Ponieważ miejsce nie będzie składało się wyłącznie z atrakcji dla jeżdżących na rolkach czy deskorolkach układane są także chodniki. Na 1400 metrach kwadratowych, na sam koniec, znajdzie się mała architektura w postaci ławek, koszy na śmieci czy stojaków rowerowych. Wszystko oświetlały będą lampy – również znajdują się już na swoim miejscu. Klimatu docelowo dodawała będzie uporządkowana zieleń.

Miejsce przeznaczone będzie oczywiście dla wszystkich mieszkańców miasta. Inwestycja prowadzona przez Zakład Usług Komunalnych kosztuje ok. 2,9 miliona złotych. Powinna zakończyć się we wrześniu 2021.

Rozbudowa placu zabaw przy Stawie Brodowskim

Z kolei przy Stawie Brodowskim powiększona została strefa zabaw dla dzieci. Istniejąca była do tej pory bardzo oblegana. Na ogrodzonym terenie znalazło się 10 nowych i atestowanych urządzeń. Część z nich przeznaczona jest głównie dla najmłodszych dzieci. Są bujaki w kształcie zwierząt, jest także podwójna huśtawka z bocianim gniazdem.

Zamontowane zostały: niewielka trampolina, karuzela, piramida linowa oraz duże zabawki wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, ściankami do wspinaczki, drabinkami i torami przeszkód. Na placu zabaw dostawione zostały ławki oraz kosze na śmieci.

Czytaj więcej

Skomentuj