Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Nowy park pojawi się na mapie Szczecina [WIZUALIZACJE]

Nowy park pojawi się na mapie Szczecina [WIZUALIZACJE]
jw
28.02.2022, o godz. 16:39
czas czytania: około 2 minut
0

W Szczecinie powstanie nowy park z 311 drzewami. Znajdzie się na osiedlu Zawadzkiego, na tzw. psim polu. Zakład Usług Komunalnych ogłosił już przetarg.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Mieszkańcy osiedla Zawadzkiego mogą mieć powody do radości. Psie pole, miejsce spotkań lokalnej społeczności, zostanie wreszcie zagospodarowane.

W planach mnóstwo atrakcji

W pierwszej kolejności wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał uporządkować teren. Pozbyć się humusu, gruzu, resztek budowlanych czy śmieci. Następnie przystąpi do zagospodarowywania miejsca na nowo. Zaplanowano tutaj mnóstwo atrakcji. Powstanie duża pergola drewniana, będzie plac zabaw dla dzieci na którym znajdą się karuzele, zestawy zabawowe wielofunkcyjne, podniebna deskorolka, linarium, huśtawki. Wszystko ogrodzone będzie formą palisady drewnianej z siedziskami. Dzieci bawiły się będą „pod okiem” rodziców, ponieważ na terenie placu, jak i całego parku znajdą się ławki, kosze na śmieci czy tablice regulaminowe.

Skoro jest „psie pole”, to nie może zabraknąć też wybiegu dla psów. Będzie ogrodzony, m.in. z kładkami do ćwiczeń, urządzeniem do slalomu. Przy wybiegu znajdziemy kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, ławki, tablice z regulaminem.

W nowym parku znajdziemy także nietypowe domy. Przeznaczone będą dla owadów i motyli. Posadzonych zostanie także mnóstwo roślin i drzew – liściastych i iglastych. Drzew będzie 311, krzewów niemal 1800. Dodatkowo znajdzie się tam łąka kwietna, a nawet wieża dla jaskółek (projekt SBO 2021).

Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego parku i późniejszy monitoring.

Etapowanie działań

Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał 280 dni. Termin składania ofert upływa 14 marca.

Kolejne etapy, uzależnione od możliwości finansowych, obejmowały będą budowę m.in. tężni solankowej wraz z technologią i ogrodem deszczowym, placu zabaw o nawierzchni poliuretanowej tzw. „górki”, placu ze sceną i grami chodnikowymi, placu zabaw „zręczne ręce i umysł”, ścieżkę rowerowej i przebudowę istniejących chodników wzdłuż ścieżki.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023