W pierwszym tygodniu czerwca specjaliści skupieni wokół tematyki zarządzania terenami zieleni w mieście przyjeżdżają do Katowic, by po raz kolejny wymienić się wiedzą i doświadczeniem.

Program wydarzenia IX Międzynarodowej Konferencji Zieleń Miejska Katowice 2019 jest bardzo zróżnicowany. W ramach spotkania będzie mowa m.in. o poszanowaniu starych drzew, trybach nadzwyczajnych w postępowaniu administracyjnym, usługach ekosystemowych, jakości życia ludzi w miastach, ale także o roli zieleni miejskiej w obliczu zachodzących zmian klimatycznych. Za przykład posłużą tu chiński program „Sponge City” i japońska zieleń parkowa.

Wśród zagadnień poruszonych w trakcie konferencji pojawi się także kwestia możliwości kontroli populacji ćmy bukszpanowej w zieleni miejskiej w świetle aktualnych badań i praktyk. Organizatorzy zapewnili wystąpienia zagranicznych gości z Niemiec, Francji i Czech.

Spotkanie organizowane przez Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach odbędzie się 6-7 czerwca w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”. W ramach konferencji zaplanowano również panel dyskusyjny „Zieleń – clou marketingu nowoczesnych miast”, przygotowywany przez redakcję miesięcznika „Zieleń Miejska”. Zgłoszenia i szczegółowy program wydarzenia dostępne są tutaj.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj