Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Obwodnica Wałbrzycha coraz bliżej

Obwodnica Wałbrzycha coraz bliżej
szp
04.05.2018, o godz. 10:11
czas czytania: około 1 minuty
0

Krok w kierunku budowy obwodnicy Wałbrzycha. Minister Inwestycji i Rozwoju poinformował o pozytywnej opinii dla tego projektu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Dobre wieści dla Wałbrzycha. Dostałem raport IQR, unijnej agendy, która ocenia inwestycje. Eksperci z Brukseli potwierdzili, że obwodnica Wałbrzycha to dobrze przygotowany projekt – napisał na Twitterze minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, dodając, że do wyrażenia zgody na dofinansowanie już “tylko krok”.

Warta ponad 397 mln zł inwestycja ma otrzymać dofinansowanie w ramach konkursu w działaniu 4.2 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Obwodnica Wałbrzycha położona w ciągu drogi krajowej nr 35 ma liczyć 4,68 km i składać się z odcinków miejskiego i pozamiejskiego (położonego na terenie gminy Szczawno-Zdrój). Oprócz dwujezdniowej drogi zaplanowano dwa węzły, trzy wiadukty, drogi serwisowe, kładki i przejścia podziemnego dla pieszych oraz niezbędnej infrastruktury towarzyszącej.

Ze względu na duże koszty inwestycji przepisy wymagają jeszcze poinformowania Komisji Europejskiej. W najbliższych dniach ma do niej ma trafić powiadomienie o realizowanym projekcie. KE będzie miała trzy miesiące na wydanie ostatecznej decyzji potwierdzającej udzielenie dofinansowania.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023