Krok w kierunku budowy obwodnicy Wałbrzycha. Minister Inwestycji i Rozwoju poinformował o pozytywnej opinii dla tego projektu.

– Dobre wieści dla Wałbrzycha. Dostałem raport IQR, unijnej agendy, która ocenia inwestycje. Eksperci z Brukseli potwierdzili, że obwodnica Wałbrzycha to dobrze przygotowany projekt – napisał na Twitterze minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, dodając, że do wyrażenia zgody na dofinansowanie już “tylko krok”.

Warta ponad 397 mln zł inwestycja ma otrzymać dofinansowanie w ramach konkursu w działaniu 4.2 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Obwodnica Wałbrzycha położona w ciągu drogi krajowej nr 35 ma liczyć 4,68 km i składać się z odcinków miejskiego i pozamiejskiego (położonego na terenie gminy Szczawno-Zdrój). Oprócz dwujezdniowej drogi zaplanowano dwa węzły, trzy wiadukty, drogi serwisowe, kładki i przejścia podziemnego dla pieszych oraz niezbędnej infrastruktury towarzyszącej.

Ze względu na duże koszty inwestycji przepisy wymagają jeszcze poinformowania Komisji Europejskiej. W najbliższych dniach ma do niej ma trafić powiadomienie o realizowanym projekcie. KE będzie miała trzy miesiące na wydanie ostatecznej decyzji potwierdzającej udzielenie dofinansowania.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Czytaj więcej

Skomentuj