Marszałek województwa śląskiego uważa, że rządowe rozporządzenie nie przyczyni się do poprawy jakości powietrza, a może wręcz doprowadzić do zwiększenia stężeń szkodliwych substancji w powietrzu, wpływając na zwiększenie zachorowalności i śmiertelności mieszkańców całej Polski.
W Krakowie trwają konsultacje dotyczące wprowadzenia strefy czystego transportu na Kazimierzu. Wjazd do niej mieliby tylko mieszkańcy oraz pojazdy elektryczne, napędzane wodorem czy gazem ziemnym CNG.
Polski Alarm Smogowy protestuje przeciwko projektowi rozporządzenia w sprawie norm jakości węgla. Według ekologów ich wprowadzenie nie poprawi jakości powietrza, a w sprzedaży wciąż będzie węgiel najgorszej jakości, w tym także jego odpady. "Propozycja jest dramatyczna" - ocenia Polski Alarm Smogowy.
Pierwszy - z floty 60-ciu - systemów czyszczących akweny morskie z plastikowych odpadów wyruszy w morze już we wrześniu. Oczekuje się, że flota pomniejszy Wielką Pacyficzną Wyspę Śmieci o połowę w przeciągu pierwszych 5 lat. Odpady przetransportowane zostaną na ląd i skierowane do recyklingu - zapowiadają eksperci z The Ocean CleanUp.
Urząd miasta w Pradze stwierdził, że jednym ze "skutków ubocznych" przyjemności płynącej z picia piwa może być czystsze powietrze. Dlatego zachęca, by pić piwo, a - będąc pod wpływem alkoholu - z aut przesiadać się do środków komunikacji miejskiej. Kampania ma kosztować milion koron.