Dwa systemy wspomagania zarządzania środowiskiem na poziomie lokalnym: System Identyfikacji Napływu Zanieczyszczeń Powietrza (SINZaP2) oraz System Zarządzania Ryzykiem Zdrowotnym (HRA2) opracowali specjaliści ochrony środowiska i programiści z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU) z Katowic.
Choć gminy nie mają takiego obowiązku, przy Straży Miejskiej w Warszawie od lat działa specjalna jednostka zajmująca się wyłącznie zgłoszeniami mieszkańców w sprawie ochrony zwierząt.
Zakończyła się procedura oceny wniosków na przedsięwzięcia związane z opracowaniem Planów Gospodarki Niskoemisyjnej dla ubiegających się o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Rusza kolejna, już czwarta edycja, akcji „Czyste Tatry”. Wolontariusze wyruszą 3-4 lipca 2015 r. na tatrzańskie szlaki, żeby oczyścić je ze odpadów i zachęcić do współpracy turystów w ramach edukacji ekologicznej.
Obniżenie wymogu dotyczącego liczby mieszkańców miast oraz zawężenie możliwych działań inwestycyjnych – to główne zmiany w programie Kawka, które zatwierdziła Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do wykorzystania pozostało blisko 120 mln zł.