W Wielkopolsce rusza pilotaż nowego programu rządowego „Słoneczne Dachy”. Będzie on realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Kierowany jest do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które zamierzają m.in. zastosować odnawialne źródła energii na swoim terenie. W Wielkopolsce na ten cel przeznaczono 100 mln zł.
Do ponad tysiąca warszawskich lokali doprowadzono w 2019 r. centralne ogrzewanie. W latach 2020-22 w planach jest podłączenie do sieci ok. 1,2 tys. kolejnych lokali w 74 budynkach. Miasto dopłaca także do wymiany źródła ciepła na ekologiczne.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił cykl bezpłatnych audiobooków związanych z tematyką czystego powietrza. W ogólnodostępnej aplikacji mobilnej Audioteka można już posłuchać pierwszej pozycji. Kolejne są w przygotowaniu.
17 lutego aktywiści z Warszawy Bez Smogu, Warszawskiego Alarmu Smogowego i Smoga Wawerskiego przekażą władzom stolicy, radnym miejskim i radnym Sejmiku woj. mazowieckiego petycję w sprawie zakazu spalania węgla, pod którą zebrali 8174 podpisów.
Lubliński magistrat informuje o rozszerzaniu działań na rzecz poprawy jakości powietrza. W tym celu miasto inwestuje m.in. w pyłomierze dla szkół i drony do pomiaru stężenia pyłów.