Resort rodziny, pracy i polityki społecznej, przypomina że obowiązuje zakaz korzystania z bulwarów, parków czy placów zabaw. Można jednak wyjść na spacer z zachowaniem ograniczeń odległości i limitu osób.

W związku z panującą epidemią koronawirusa rząd wprowadza na bieżąco szereg regulacji oraz zaleceń dotyczących możliwości przemieszczania się oraz aktywności publicznych.

Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami do 11 kwietnia włącznie od dziś nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi bądź zawodowymi. Oznacza to, że w dalszym ciągu możliwe są dojazdy do pracy, wolontariat na rzecz “walki z koronawirusem” oraz załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego.

O ile nie przebywa się na kwarantannie, można przemieszczać się, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi czy też wyprowadzić psa. Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Na stronie internetowej rządu dotyczącej informacji o koronawirusie podkreślono, że możliwe są spacery czy wyjścia do lasu z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

“Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum” – czytamy na stronie internetowej w odpowiedzi na przykładowe pytanie o możliwość wyjścia z dziećmi na spacer.

Jednocześnie rząd podkreśla, że ograniczenia dotyczą placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

 

Koronawirus. Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. ponoć w 100 % do zakażeń dochodzi w źle wentylowanych pomieszczeniach, zamiast likwidować takie miejsca , to się zamyka molo, parki, lasy , gdzie jest realna możliwość zachowania dystansu miedzy ludźmi, i wystarczyłoby regulować pobyty za pomocą precyzyjnego regulaminu,

Skomentuj