Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Ogród Kosmosu w Warszawie po rewitalizacji [ZDJĘCIA]

Ogród Kosmosu w Warszawie po rewitalizacji [ZDJĘCIA]
jw
30.05.2019, o godz. 15:37
czas czytania: około 1 minuty
0

Dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 Park Ogrody Kosmosu w Warszawie przeszedł przemianę.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Na niespełna 17 tys. m.kw. wykonano: ścieżki edukacyjno-spacerowe o nawierzchni mineralnej i betonowej o łącznej powierzchni 1895 m.kw., pergolę z pnączami i nawierzchnią tarasową drewnianą wraz z punktem widokowym, boisko rekreacyjne do piłki plażowej o powierzchni 400 m.kw. z piłkochwytami, plac zabaw dla dzieci o nawierzchni piaskowej 838 m.kw. wraz z linarium jednomasztowym.

Oprócz tego zamontowano elementy małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci, podesty piknikowe, hamaki oraz tabliczki informacyjne o znaczeniu dla środowiska poszczególnych elementów parku. W trosce o parkową faunę ustawiono hotele dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków. Projekt rewitalizacji uwzględniał także nasadzenia: drzew (80 szt.), krzewów (2000 m.kw.), bylin okrywowych (47778 m.kw.) oraz wykonanie trawników i wysiania łąk kwietnych (6780 m.kw). W ramach przedsięwzięcia umocniono skarpy i zapewniono pielęgnację zaadoptowanych drzew i krzewów zarówno ozdobnych, jak i wielu owocowych będących pozostałością po dawnych ogródkach działkowych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł.

Park Ogrody Kosmosu łączy dbałość o różnorodność przyrodniczą (duża liczba nasadzeń, hotele dla owadów, alejki mineralne) z elementami sportowymi (boisko do siatkówki plażowej) i rekreacyjnymi (leżaki, hamaki, ławki, podesty piknikowe, pergola z punktem widokowym). W bliskim sąsiedztwie inwestycji – z inicjatywy mieszkańców i ich siłami – powstaje ogród społecznościowy (ok. 300 m.kw.).

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023