1 / 3

W Poznaniu udostępniona zostanie niebawem wieża widokowa na Szachtach. Inwestycja wraz z towarzyszącym pomostem kosztowała ok. 2 mln zł.

Wieża widokowa wraz z pomostem przy ul. Mieleszyńskiej na Szachtach to jedna z większych i bardziej wymagających inwestycji, jakie w mijającym roku wykonał poznański Zarząd Zieleni Miejskiej. Oba obiekty zrealizowano w przewidzianym terminie, a nawet z niewielkim wyprzedzeniem. Wieża widokowa zostanie udostępniona mieszkańcom po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, pomost jest już otwarty i można z niego korzystać.

Oba obiekty – wieża widokowa o lekkiej ażurowej konstrukcji, która o zmroku oświetlona jest światłem oraz pomost wraz z aranżacją zieleni, komponują się z naturalnym krajobrazem. Prowadzone w ostatnich latach przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu prace mające na celu przeobrażenie zdegradowanego obszaru dawnych glinianek na teren rekreacyjno-wypoczynkowy przy równoczesnym zachowaniu walorów przyrodniczych przynoszą stopniowo rezultaty, zwiększają atrakcyjność tego rejonu Poznania i dają w mieście możliwość doznania bezpośredniego kontakt z przyrodą zbliżoną do formy naturalnej.

Budowa wieży widokowej na poznańskich Szachtach kosztowała ponad 1,3 mln zł, a pomostu – 600 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj