1 / 3

Rewitalizacja Parku Miejskiego w Miechowie to jeden z 28 projektów z całej Małopolski, dzięki którym charakterystyczne miejsca w wielu miastach i miasteczkach regionu zmienić mają się nie do poznania.

Pieniądze na rewitalizację parku w Miechowie pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. To ponad 11 mln zł.

– Kilka tygodni temu rozstrzygnęliśmy konkurs finansowany ze środków regionalnego programu operacyjnego na rewitalizację małych i średnich miast z całego regionu. W sumie przekazaliśmy na ten cel 177 mln zł, co pozwoli zrewitalizować zaniedbane parki, place czy budynki, w tym również park w Miechowie  – podkreślił wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak.

Rewitalizacja 7-hektarowego parku potrwać ma dwa lata. Obiekt zyska nowe ogrodzenie i bramy wejściowe oraz infrastrukturę sportową: powstaną korty do tenisa i wielofunkcyjne boiska, zostaną wytyczone trasy dla rowerzystów i rolkarzy, pojawi się zewnętrzna siłownia i dwa place zabaw dostosowane do konkretnych grup wiekowych.

W ramach modernizacji obiektu odnowiony zostanie zabytkowy Domek Ogrodnika, który zyskać ma m.in. nową elewację. W planach jest zagospodarowanie wizytówki parku, czyli stawu z wyspą. Jego brzegi zostaną przebudowane, a wyspa – podniesiona i wzmocniona. Poprowadzi do niej nowy, drewniany mostek.

Przestrzeń parku zostanie podzielona na dwie strefy: północną – rekreacyjną, w której znajdą się boiska i place zabaw oraz południową – spacerową. Po remoncie park będzie też łatwiej dostępny dla osób starszych, z niepełnosprawnościami i dla rodziców z wózkami. Całość ma być przygotowana pod możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych.

Czytaj więcej

Skomentuj