1 / 14

Park Reduta już otwarty! Miejsce – współtworzone przez mieszkańców – cieszy się dużym zainteresowaniem.

Nowy park w Krakowie to efekt współpracy mieszkańców miasta z zarządem zieleni miejskiej. Chodziło o stworzenie miejsca odpowiadającego na potrzeby jego użytkowników.

Zagospodarowano niespełna 8 ha. Na tym obszarze nie tylko pojawiły się interesujące, naturalistyczne nasadzenia krzewów, drzew, pnączy i bylin, ale stworzono także łąki kwietne i trawniki. Park wyposażono w niezbędną infrastrukturę i elementy małej architektury. Serce parku stanowi pawilon o powierzchni ok. 200 m.kw. z przeznaczeniem na kawiarnię i miejsce spotkań dla mieszkańców.

W sąsiedztwie pawilonu, na specjalnie uformowanym trawiastym amfiteatrze, będzie można w ciepłe letnie wieczory oglądać pokazy kina plenerowego.

Park oferuje także spacery wśród “leśnej” zieleni, uprawianie sportu na tutejszym trawiastym boisku, bierny odpoczynek w sadzie czy na łące kwietnej. To nie wszystko – dzieci znajdą tutaj naturalny plac zabaw, a miłośnicy psów, mogą przyprowadzić je do specjalnie wydzielonej przestrzeni z torem agility do tresury.

Stworzony przez mieszkańców Park Reduta otwarty

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Zdecydowanie wspaniałe miejsce! Co prawda na samo otwarcie nie zdążyliśmy, byliśmy tam natomiast rodzinnie dziś popołudniu. Mnóstwo zieleni i atrakcji dla dzieciaków. Zadbane, przemyślane i bardzo relaksujące miejsce. Godne polecenia i warte częstego odwiedzania:) Na przykladzie takich inwestycji widać, że Kraków jednak dba o swoich mieszkańców:)

Skomentuj