1 / 10

Kończą się prace przy budowie Parku Wolności w szczecińskich Podjuchach. Najpóźniej w przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż wyczekiwanej przez mieszkańców atrakcji – gigantycznego statku-zabawki, na który już czekają wylane fundamenty. Koszt modernizacji parku to 3,35 mln zł.

W szczecińskim Parku Wolności w Podjuchach wytyczone są już alejki, ustawione ławki i kosze na śmieci. Gotowy jest plac zabaw oraz wybieg dla psów. Posiano trawę oraz posadzono drzewa. Ustawiono i podłączono także lampy parkowe. Trwają ostatnie prace przy budowie fontanny – przed wykonawcami pozostało jej uszczelnienie, uzupełnienie nawierzchni dookoła wodotrysku oraz zamontowanie wymaganych urządzeń.

W drugiej części parku wylane są fundamenty pod statek-zabawkę. Park Wolności to miejsce, w którym realizowany jest projekt wybrany przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego “Freedom Szczecin – najlepszy plac zabaw w mieście”. W ramach tej inwestycji, na bezpiecznej nawierzchni, powstanie gigantyczny linowy plac zabaw w kształcie statku. Obiekt jest w produkcji, jego pierwsze elementy mają być przywiezione jeszcze w tym tygodniu.

Gotowy jest także kolejny projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego – Szwajowy Ogród Literacki. Zainstalowano pergolę wraz z ławkami, a mniejsze elementy, np. odlewy z brązu, zostały chwilowo zdemontowane i zabezpieczone do momentu otwarcia parku. Wykonawca, na przeprowadzenie wszystkich prac ma czas do 30 kwietnia.

Czytaj więcej

Skomentuj