Park zamiast śmietniska w gdańskim Ujeścisku-Łostowice

Park zamiast śmietniska w gdańskim Ujeścisku-Łostowice
dom
06.10.2017, o godz. 12:49
czas czytania: około 2 minut
0

W ramach budżet obywatelskiego 2018 w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice zgłoszono aż 27 projektów. Tymczasem całą pulę zgarnął... tylko jeden.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice zgłoszono najwięcej w mieście, bo aż 27 projektów do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jednak niekwestionowanym zwycięzcą głosowania mieszkańców okazał się projekt “Parku rekreacyjnego na osiedlu 5 Wzgórz”. Zdobył on aż 2543 głosy mieszkańców.

Miasto ocenia koszt inwestycji to 528 tys. złotych. W ramach budowy w miejscu obecnie dzikiego i zarośniętego pola na osiedlu 5 Wzgórz, znajdującym się pomiędzy ulicami: Wieżycką, Dulin’a i Porębskiego, powstać ma przyjazny teren zielony w formie niewielkiego parku. Wybudowanych zostanie pięć odcinków ścieżek dla pieszych, teren zostanie uprzątnięty i uformowany wokół zbiorników wodnych, wzdłuż ścieżek zamontowane zostaną ławki  i śmietniki oraz uporządkowane będą trawniki.

W ramach inwestycji utwardzona i ogrodzona zostanie również powierzchnia boiska ziemnego do piłki nożnej (o wymiarach Orlika), zbudowana drewniana altana z ławeczkami oraz kilka urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Utwardzone ścieżki mają poprawić komunikację między poszczególnymi ulicami, z kolei boisko będzie miejscem rozrywki i rekreacji zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

Budżet obywatelski w Gdańsku: znamy zwycięskie projekty!

Wnioskodawcą zwycięskiego projektu jest Adrian Śliwiński, który twierdzi, że obecnie na terenie przyszłego parku znajdują się dwa oczka wodne. Jedno z nich jest zasypane śmieciami, dlatego w ramach projektu zaproponował jego uprzątnięcie oraz uformowanie linii brzegowej, tak, by to miejsce nie zarastało. W pobliżu osiedla znajdują się zagospodarowane zbiorniki retencyjne, które poza funkcją ochronną, pełnią rolę miejsca rekreacji.

– Mimo to chcieliśmy mieć przyjemną przestrzeń w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Ta polana znajduje się między blokami. Latem jest ona zarośnięta i zapuszczona, a pośrodku wydeptane są dzikie ścieżki – tłumaczy Adrian Śliwiński.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024