Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

PGNiG OD: część klientów może nadal płacić rachunki z zamrożoną ceną gazu, rozliczenie później

PGNiG OD: część klientów może nadal płacić rachunki z zamrożoną ceną gazu, rozliczenie później
pap/jw
28.06.2024, o godz. 10:56
czas czytania: około 2 minut
0

Część klientów PGNiG OD, którzy na okres po 1 lipca dostali prognozy z ceną gazu zamrożoną na poziomie 200,17 zł za MWh dalej mogą opłacać rachunki na ich podstawie – poinformowała spółka. Później tacy klienci otrzymają rozliczenie według ceny w momencie zużycia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Prezes URE zatwierdził w czwartek nową taryfę PGNiG OD – największego sprzedawcy detalicznego gazu. Od 1 lipca likwidacji ulega zamrożona cena gazu – 200,17 zł za MWh, cena w nowej taryfie to 239 zł za MWh i tyle będą płacić klienci spółki uprawnieni do taryf. Dla takich klientów będzie to też cena maksymalna, jaką mogą zaoferować im inni sprzedawcy.

Plany płatności

Jak wyjaśniło PGNiG OD, odbiorcy, których kolejny okres rozliczeniowy rozpoczyna się po 1 lipca 2024 r., otrzymają plany płatności na kolejne miesiące już z nową ceną.

Z kolei odbiorcy, którzy wcześniej dostali prognozy z ceną 200,17 zł za MWh mogą dalej opłacać rachunki na ich podstawie, nawet jeśli termin płatności wypada po 1 lipca. Na koniec okresu rozliczeniowego, każdy klient otrzyma fakturę rozliczeniową, wystawioną na podstawie rzeczywistego zużycia gazu, według stawki, która faktycznie obowiązywała w danym okresie – poinformowała spółka.

Zależność od grupy taryfowej

PGNiG OD przypomniało, że w zależności od grupy taryfowej okres rozliczeniowy trwa 6 lub 12 miesięcy. Natomiast klienci, którzy wolą na bieżąco rozliczać się na podstawie faktycznego zużytego gazu, a nie faktur prognozowanych, mają możliwość przejścia na taryfę 12T.

Wówczas sami muszą raz w miesiącu podać bieżący odczyt stanu licznika i na jego podstawie będą otrzymywać faktury rozliczeniowe za każdy miesiąc – zaznaczyła spółka.

Jak podkreślił sprzedawca, nowa taryfa odzwierciedla przede wszystkim uśrednione koszty poniesione przez PGNiG Obrót Detaliczny na zakup paliwa gazowego w cenach rynkowych na Towarowej Giełdzie Energii.

Jest to najniższy poziom cen w taryfie po wybuchu wojny na Ukrainie w lutym 2022 r., kiedy ceny gazu na rynku osiągały rekordowe wysokości – zaznaczyło PGNiG OD.

Prezes URE zatwierdził ceny gazu dla gospodarstw domowych

Tagi:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024