Pierwsze mieszkania w ramach rządowego programu “Mieszkanie Plus” zostaną oddane w Jarocinie. Lokatorzy będą mogli wprowadzić się do lokali od 24 kwietnia.

Jarocin jako pierwszy rozpoczął realizację rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

– Mamy się czym chwalić, bo od samego początku jesteśmy liderem przedsięwzięcia. Nie zwalniamy tempa i jako pierwsi oddamy lokale do użytku – mówi burmistrz Adam Pawlicki.

Prace budowlane ruszyły w Jarocinie już w grudniu ubiegłego roku. W ramach projektu „Jarocin – Twoje miejsce na Ziemi” rozpoczęto wówczas budowę 42 mieszkań na ul. Leszczyce.

Kolejne 228 mieszkań powstaje przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie, a w oddalonym ok. 4 km dalej Siedleminie – następne mieszkania. Łącznie w ramach rządowego programu budowanych jest 366 lokali.

Dwu- i trzypokojowe mieszkania lokowane są w szeregowcach. Lokale zostaną wykończone „pod klucz”, a każdy z nich będzie miał indywidualne ogrzewanie gazowe. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się, bez zaangażowania JTBS-u.

Jak informuje jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, czynsz wynajmu 55-metrowego mieszkania, powiększony o opłaty za media i ogrzewanie, wyniesie 1,3 tys. zł miesięcznie. W przypadku mniejszego metrażu – 36 m kw. – opłata wyniesie 800 zł.

Czytaj więcej

Skomentuj