Reklama

envicon 2023 ad1a

Pierwsze samochody na warszawskiej estakadzie

Pierwsze samochody na warszawskiej estakadzie
R.G.
18.01.2023, o godz. 15:15
czas czytania: około 2 minut
0

Otwarto dziś (18 stycznia br.), nową drogową estakadę nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Marsa w Rembertowie. Jak zapewnia stołeczny magistrat, to jedna z większych inwestycji realizowanych przez miasto w tej dzielnicy. W tym przypadku, zmiany na lepsze odczuć powinni kierowcy korzystający z tego węzła przy wjeździe do centrum Warszawy, a także mieszkańcy Rembertowa.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Cieszę się, że od dzisiaj mieszkańcy Rembertowa mogą korzystać z nowego rozwiązania komunikacyjnego – powiedział prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. – Wiadukt nad ulicą Marsa jest już przejezdny. W ten sposób udało nam się domknąć tę wielką, realizowaną od wielu lat inwestycję. Jest teraz bezpieczniej, zmniejszą się korki. To z pewnością również jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w dzielnicy – podkreślał prezydent Trzaskowski.

Lepszy dojazd do centrum

Nowo wybudowana estakada uzupełnia rozwiązania drogowe, które powstały w Warszawie w  ostatnich latach. Konstrukcja ma długość ok. 600 m i przejmie ruch w stronę centrum Warszawy. Umożliwi też przejazd nad skrzyżowaniem ul. Marsa z ul. Chełmżyńską i Okularową.

Zakończenie inwestycji oznacza również przywrócenie na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej, Marsa i Rekruckiej możliwości skrętu w lewo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa oraz z ul. Marsa w lewo w ul. Rekrucką.

Dodajmy, że pomimo trwających w swoim czasie prac budowlanych, ulicami Marsa i Żołnierską przejeżdżało średnio ok. 60 tys. pojazdów na dobę (dane z października 2022 r.). To dowód na to jak  ważne są wspomniane ulice w układzie komunikacyjnym i transportowym Warszawy.

Nowoczesny węzeł komunikacyjny

We wrześniu 2019 roku zakończył się etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 631. W jego ramach – nad skrzyżowaniem ulic Marsa i Żołnierskiej – wybudowana została pierwsza z estakad, wschodnia (prowadząca ruch w stronę granicy miasta), a także dziesięć innych obiektów inżynierskich, w tym: dodatkowe wiadukty w ul. Marsa nad linią kolejową, estakada do skrętu w lewo z ul. Marsa w ul. Żołnierską, wiadukty w ul. Żołnierskiej nad linią kolejową i kolejne nad skrzyżowaniem z ul. Czwartaków, kładka dla pieszych, a także przejścia dla zwierząt leśnych.

Natomiast modernizacja ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej prowadzona była na odcinku ok. 5 km.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023