1 / 2

Otwarto dziś (18 stycznia br.), nową drogową estakadę nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Marsa w Rembertowie. Jak zapewnia stołeczny magistrat, to jedna z większych inwestycji realizowanych przez miasto w tej dzielnicy. W tym przypadku, zmiany na lepsze odczuć powinni kierowcy korzystający z tego węzła przy wjeździe do centrum Warszawy, a także mieszkańcy Rembertowa.

– Cieszę się, że od dzisiaj mieszkańcy Rembertowa mogą korzystać z nowego rozwiązania komunikacyjnego – powiedział prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. – Wiadukt nad ulicą Marsa jest już przejezdny. W ten sposób udało nam się domknąć tę wielką, realizowaną od wielu lat inwestycję. Jest teraz bezpieczniej, zmniejszą się korki. To z pewnością również jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w dzielnicy – podkreślał prezydent Trzaskowski.

Lepszy dojazd do centrum

Nowo wybudowana estakada uzupełnia rozwiązania drogowe, które powstały w Warszawie w  ostatnich latach. Konstrukcja ma długość ok. 600 m i przejmie ruch w stronę centrum Warszawy. Umożliwi też przejazd nad skrzyżowaniem ul. Marsa z ul. Chełmżyńską i Okularową.

Zakończenie inwestycji oznacza również przywrócenie na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej, Marsa i Rekruckiej możliwości skrętu w lewo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa oraz z ul. Marsa w lewo w ul. Rekrucką.

Dodajmy, że pomimo trwających w swoim czasie prac budowlanych, ulicami Marsa i Żołnierską przejeżdżało średnio ok. 60 tys. pojazdów na dobę (dane z października 2022 r.). To dowód na to jak  ważne są wspomniane ulice w układzie komunikacyjnym i transportowym Warszawy.

Nowoczesny węzeł komunikacyjny

We wrześniu 2019 roku zakończył się etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 631. W jego ramach – nad skrzyżowaniem ulic Marsa i Żołnierskiej – wybudowana została pierwsza z estakad, wschodnia (prowadząca ruch w stronę granicy miasta), a także dziesięć innych obiektów inżynierskich, w tym: dodatkowe wiadukty w ul. Marsa nad linią kolejową, estakada do skrętu w lewo z ul. Marsa w ul. Żołnierską, wiadukty w ul. Żołnierskiej nad linią kolejową i kolejne nad skrzyżowaniem z ul. Czwartaków, kładka dla pieszych, a także przejścia dla zwierząt leśnych.

Natomiast modernizacja ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej prowadzona była na odcinku ok. 5 km.

 

Czytaj więcej

Skomentuj