Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Pierwszy psi wybieg w Kępnie

Pierwszy psi wybieg w Kępnie
R.G.
14.06.2022, o godz. 14:26
czas czytania: około 2 minut
0

Wielu zaangażowanych i wrażliwych na piękno miejskiej zieleni ludzi poszukuje sposobów na pozytywną koegzystencję obszarów zieleni z czworonogami i ich potrzebami. Sposobem na to może być np. tworzenie wybiegów dla psów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Wybieg dla psów z infrastrukturą powstał właśnie na terenach należących do Spółki Projekt Kępno (woj. wielkopolskie). Oficjalnego otwarcia wybiegu dokonano 10 czerwca br. W okolicznościowym spotkaniu uczestniczył m.in. Burmistrz Kępna Piotr Psikus i Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska, Prezes Spółki Projekt Kępno. To pierwszy wybieg dla psów w Gminie Kępno. Obiekt wyposażono w 10 przeszkód dla czworonogów, a także w liczne elementy małej architektury, takie jak: ławki, kosze na śmieci i na psie odpady oraz parking dla psów wraz z miskami do picia. Zgodnie z założeniami realizatorów przedsięwzięcia, z urządzeń można korzystać zarówno dla potrzeb szkoleniowych jak i dla zabawy. Celem działania jest też jak najlepsze wykorzystanie potencjału otwartej, zielonej przestrzeni znajdującej się w centrum Kępna.

Skonsultowane z behawiorystą

Wybieg dla psów służyć ma wszystkim czworonogom, a zwłaszcza tym, które należą do mieszkańców pobliskiego w bloku i tym, które wcześniej nie miały dostępu do tego rodzaju miejsc. Właściciele psów mogą go też wykorzystywać na działania wchodzące w zakres socjalizacji swoich pupili i ich tresury. Natomiast parametry toru przeszkód przy wybiegu pozwalają na realizację wielu wyzwań sprawnościowych i spożytkowanie nadmiaru energii przez każdego psiaka. Twórcy projektu zadbali m.in. o odpowiedni dobór i rozstaw urządzeń, w tym drążków do przeskoków z regulacją wysokości, pochylni. Nie zapomniano też psiej toalecie, której konstrukcję konsultowano z behawiorystą i zoopsychologiem Leszkiem Koisem z Namysłowa.
Pierwszym profesjonalnym testem wybiegu i składających się nań urządzeń, był natomiast pokaz tresury psów, który poprowadził Łukasz Kwiatek, przedstawiciel firmy szkolącej psy. Dodajmy, że wybieg jest w pełni monitorowany.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024