Rusza budowa pierwszego w Szczecinie pumptracku – toru do wyczonowej jazdy na rowerze. Miłośnicy tej coraz popularniejszej dyscypliny będą mogli skorzystać z obiektu jeszcze w grudniu.

Pumptrack powstanie w parku przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Inwestycja jest realizowana w formule “zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszym etapie wykonawca opracował dokumentację projektową i uzyskał konieczne pozwolenia, teraz rozpoczyna prace w terenie.

– Pumptrack służy amatorom terenowej jazdy na rowerze – informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta w Szczecinie. – Przeznaczony jest zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i wykonywania bardziej skomplikowanych akrobacji. Będzie dostosowany również do jazdy na deskorolkach, rolkach i hulajnogach.

Asfaltowy tor będzie  się składał z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania.

– Przeszkody toru wraz z zakrętami stworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach, z odnogami i alternatywnymi liniami przejazdu – mówi Paulina Łątka. – Łączna długość toru jazdy to 216 m, a szerokość – minimum 170 cm.

Projekt zakłada także zagospodarowanie terenu wokół toru – pojawią się tam ławki i stojaki na rowery. Planowane jest również wykorzystanie nasadzeń zieleni do wydzielenia nowej, sportowo–rekreacyjnej przestrzeni.

Pumptrack ma być gotowy w połowie grudnia. Koszt jego budowy to 550 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj