Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

PKP Intercity ograniczyło sprzedaż biletów przez internet

PKP Intercity ograniczyło sprzedaż biletów przez internet
Gabriela Jelonek
14.06.2017, o godz. 15:30
czas czytania: około 1 minuty
1

Bilety na pociąg można kupować przez internet, ale nie na każde połączenie. PKP Intercity wprowadziło ograniczenie w sprzedaży e-biletów. Teraz w sieci kupimy bilety tylko na podróż powyżej 20 km, mimo, że pociąg staje na interesującej nas stacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

PKP Intercity w enigmatyczny sposób tłumaczy wprowadzenie takiego ograniczenia.
– Możliwość zakupu biletów przez internet jedynie na trasy powyżej 20 km wynika z uwarunkowań systemowych. Spółka cały czas rozwija swój system sprzedaży internetowej. Nie wykluczamy, że w przyszłości pojawi się możliwość zakupu biletów w internecie na trasy poniżej 20 kilometrów. Na razie są one dostępne jedynie w kasach – mówi Marta Ziemska, p.o. rzecznika prasowego PKP Intercity.

Na pytanie, czy ograniczenia w sprzedaży biletów na krótkie trasy są np.: spowodowane kwestiami finansowymi i wysokimi kosztami utrzymania usług pośredników szybkich płatności online (w porównaniu z niską ceną biletów na krótkie trasy), nie otrzymaliśmy odpowiedzi. PKP Intercity poinformowało nas jednak, że obecnie używany system nie daje możliwości sprzedawania biletów na trasy krótsze niż 20 km.

Bilety na przejazd na krótkie trasy można natomiast kupować przez internet na pociągi Przewozów Regionalnych. Te połączenia są zazwyczaj tańsze niż przejazdy pociągami Intercity.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Wypłosz

Komentarz #5412 dodany 2017-06-16 11:11:13

to jest straszna spółka. relikt to mało powiedziane.

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024