Bilety na pociąg można kupować przez internet, ale nie na każde połączenie. PKP Intercity wprowadziło ograniczenie w sprzedaży e-biletów. Teraz w sieci kupimy bilety tylko na podróż powyżej 20 km, mimo, że pociąg staje na interesującej nas stacji.

PKP Intercity w enigmatyczny sposób tłumaczy wprowadzenie takiego ograniczenia.
– Możliwość zakupu biletów przez internet jedynie na trasy powyżej 20 km wynika z uwarunkowań systemowych. Spółka cały czas rozwija swój system sprzedaży internetowej. Nie wykluczamy, że w przyszłości pojawi się możliwość zakupu biletów w internecie na trasy poniżej 20 kilometrów. Na razie są one dostępne jedynie w kasach – mówi Marta Ziemska, p.o. rzecznika prasowego PKP Intercity.

Na pytanie, czy ograniczenia w sprzedaży biletów na krótkie trasy są np.: spowodowane kwestiami finansowymi i wysokimi kosztami utrzymania usług pośredników szybkich płatności online (w porównaniu z niską ceną biletów na krótkie trasy), nie otrzymaliśmy odpowiedzi. PKP Intercity poinformowało nas jednak, że obecnie używany system nie daje możliwości sprzedawania biletów na trasy krótsze niż 20 km.

Bilety na przejazd na krótkie trasy można natomiast kupować przez internet na pociągi Przewozów Regionalnych. Te połączenia są zazwyczaj tańsze niż przejazdy pociągami Intercity.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj