Reklama

envicon 2023 ad1a

Płock. Żywność, odzież i leki pojadą na Ukrainę

Płock. Żywność, odzież i leki pojadą na Ukrainę
MŁ/PAP
29.07.2022, o godz. 10:22
czas czytania: około 2 minut
0

Z Płocka (mazowieckie) do Kijowa oraz w rejon Dniepra trafi kolejny transport pomocowy, głównie dla ukraińskiego wojska, w tym żywność, leki, odzież i dron. Samochód z darami, w ramach akcji wolontariuszy Fundacji Potrzebującym Płock, ma wyruszyć w drogę w piątek.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Będzie to transport pomocy humanitarnej, w większości przeznaczonej dla wojska. Część darów trafi do jednostki wojskowej “Swoboda” w Kijowie, a część w rejon Dniepra, skąd zostanie rozdysponowana dla jednostek frontowych – powiedział PAP Przemysław, który od rosyjskiej agresji na Ukrainę był tam z pomocą humanitarną już 26 razy.

Jak dodał, w transporcie przygotowywanym przez wolontariuszy Fundacji Potrzebującym Płock, który w drogę ma wyruszyć w piątek, znajdą się m.in. żywność, jak puszki mięsne i makarony, a także woda pitna, leki, odzież i bielizna oraz dron obserwacyjny, który udało się zakupić w ramach zbiórki funduszy.

Przemysław zaznaczył, iż niedawno na Ukrainę trafił także z Płocka zakupiony dla tamtejszego wojska samochód transportowy. – Na kupno tego samochodu środki zebrali Ukraińcy. Po przeglądzie i niewielkich naprawach dojechał on szczęśliwie na Ukrainę. Został przemalowany i służy już na miejscu do transportu wojskowego – wyjaśnił.

Podkreślił, że w samochodzie, który pojechał w ostatnim czasie na Ukrainę znalazła się również żywność otrzymana z darowizn. Przypomniał, że wcześniej – pod koniec czerwca – na Ukrainę, jako dar z Płocka, przekazano już jeden samochód dostawczy dla wojska, którym przy okazji, we współpracy z Fundacją Potrzebującym Płock, zawieziono też żywność, środki higieny i leki.

Przed wojną w firmie budowalnej Przemysława w Płocku pracowało ok. 20 Ukraińców – teraz większość z nich walczy na froncie, broniąc swego kraju. Ze względów bezpieczeństwa Przemysław prosi, by nie publikować jego nazwiska.

Na początku lipca, oprócz żywności i środków higieny, które zawiózł do Borodzianki dla ludności cywilnej, dostarczył też pomoc dla ukraińskiego wojska, w tym noktowizor. Nieco później pojechał z darami w rejon Dniepra, przy czym był to głównie prowiant dla ukraińskiego wojska. Wcześniej transporty pomocowe, w tym żywności, leków i środków higieny dla ludności cywilnej, dostarczył m.in. do Łucka, Żurawna, Sokolnik, Bukowla i Żytomierza. W zbiórce darów pomagało m.in. Starostwo Powiatowe w Płocku oraz osoby prywatne.

Za dotychczasową pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy Przemysław otrzymał od metropolity kijowskiego i zwierzchnika autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Ukrainy Epifaniusza krzyż Odznaki Miłosierdzia.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2023