Ponad 250 zgłoszeń, 28 laureatów, 3 nagrody specjalne i nowa kategoria społeczna – tak wyglądała tegoroczna edycja konkursu „Warszawa w kwiatach”. Zwieńczeniem był barwny, ogrodniczy piknik na Polu Mokotowskim, który połączył mieszkańców, ekspertów i miłośników miejskiej przyrody. Konkurs „Warszawa w kwiatach” to kontynuacja przedwojennej tradycji wspólnego zazieleniania i ukwiecania stolicy przy udziale warszawianek i warszawiaków. Jej inicjatorem był prezydent miasta – Stefan Starzyński. Jego inicjatywę kontynuuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. Celem projektu jest popularyzacja miejskiego ogrodnictwa. Dzięki zaangażowaniu warszawiaków stolica z roku na rok staje się bardziej zielona, ukwiecona i przyrodniczo atrakcyjna pod kątem różnorodności biologicznej.

Warsztaty, spacery i „Ogrodowe Czwartki”

Jak co roku, Zarząd Zieleni zorganizował dla mieszkańców otwarte warsztaty, wykłady i spacery ogrodnicze – także na terenach partnerów konkursu. Formuła spotkań umożliwiała udział różnych grup wiekowych, osób z mniejszym i większym doświadczeniem w zakresie ogrodnictwa, a także najmłodszych adeptów ogrodnictwa. Jednym z flagowych działań były warsztaty w ramach cyklu „Ogrodowe Czwartki”, podczas których partnerzy konkursu oraz ogrodniczki i ogrodnicy Zarządu Zieleni w praktyczny sposób pomagal...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?