42. edycja konkursu rozstrzygnięta
Ponad 250 zgłoszeń, 28 laureatów, 3 nagrody specjalne i nowa kategoria społeczna – tak wyglądała tegoroczna edycja konkursu „Warszawa w kwiatach”. Zwieńczeniem był barwny, ogrodniczy piknik na Polu Mokotowskim, który połączył mieszkańców, ekspertów i miłośników miejskiej przyrody.
Konkurs „Warszawa w kwiatach” to kontynuacja przedwojennej tradycji wspólnego zazieleniania i ukwiecania stolicy przy udziale warszawianek i warszawiaków. Jej inicjatorem był prezydent miasta – Stefan Starzyński. Jego inicjatywę kontynuuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. Celem projektu jest popularyzacja miejskiego ogrodnictwa. Dzięki zaangażowaniu warszawiaków stolica z roku na rok staje się bardziej zielona, ukwiecona i przyrodniczo atrakcyjna pod kątem różnorodności biologicznej.