21 sierpnia br. odbędzie się w Poznaniu III Konferencja Naukowo-Warsztatowa ?Hortiterapia jako element wspomagający leczenie tradycyjne?. Organizator ? Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ? zaprasza na niezwykle ciekawą dyskusję o coraz modniejszej terapii z wykorzystaniem roślin.

Piotr Lewandowski z  Instytutu Budownictwa i Geoinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu spróbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego mimo wzrastającego zapotrzebowania na usługi hortiterapeutyczne ciągle brak jest zrozumienia i woli politycznej dla formalnych uregulowań jej obecności w gospodarce. Gabriela Walerych z firmy OgródLeczy.pl opowie o tym, jakie główne problemy stają przed początkującym hortiterapeutą, a Maciej Podyma z Fundacji Łąka zaprezentuje szczególną kompozycję roślinną, jaką jest łąka kwietna. Małgorzata Antkowiak, Emilia Bryś i Katarzyna Pawlak z Urzędu Miasta Luboń opowiedzą z kolei o tworzonych przy przedszkolach mini ogródkach, w których dzieci wraz ze swoimi opiekunami uprawiają zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

Agnieszka Krzymińska z Katedry Roślin Ozdobnych  poznańskiego UP mówić będzie o stymulacji zmysłu smaku za pomocą jadalnych kwiatów. Natomiast o ścieżce sensorycznej jako elemencie hortiterapii wspomagającym rehabilitację ruchową opowie Mariusz Warachim z firmy OgródLeczy.pl. Aleksander Kolański z Zakładu Pi...