Seminarium ?Systemy wsparcia energetyki odnawialnej w Polsce: sytuacja prawna, aspekty praktyczne, obrót prawami majątkowymi?, które odbyło się 29 maja br. w Katowicach, zgromadziło przedstawicieli firm, m.in. zajmujących się fotowoltaiką, energetyką wiatrową oraz biogazową. Liczną grupę stanowili również odbiorcy przemysłowi, reprezentanci ?świata nauki? oraz stowarzyszeń i fundacji związanych z tematyką OZE. 
Wykład inauguracyjny na temat przyszłości energetyki odnawialnej w Polsce wygłosił dr inż. Andrzej Ksiądz z Politechniki Śląskiej, który przedstawił problemy światowej energetyki. Ponadto prelegent skupił się na produktywności różnych typów elektrowni, a także na mikro- i małych instalacjach OZE w Polsce. Podkreślił, że stopień eksploatacji potencjału teoretycznego OZE będzie przede wszystkim zależał od polityki państwa i rzeczywistego wsparcia dla OZE.  
Daniel Borsucki, dyrektor Zespołu Zarządzania Mediami w Katowickim Holdingu Węglowym, na wstępie odniósł się do prelekcji A. Księdza i przedstawił swoją opinię na temat rozwoju energetyki odnawialnej. Według niego, energetyka odnawialna powinna się rozwijać, ale w zrównoważonym tempie ze względu na energetykę węglową, która nie przestanie w Polsce dominować. Zaznaczył też, że niemiecka gospodarka konsumuje trzy razy więcej węgla niż nasza i emituje więcej CO2 na mieszkańca niż Polska. D. Borsucki, który wcześniej uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielem KE, poruszył bar...