Program Mieszkanie Plus w praktyce
Według aktualnych informacji, podanych przez instytucję zarządzającą programem, czyli Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, do 10 marca 2017 r. do programu Mieszkanie Plus przystąpiło już ponad 70 gmin.
Dzięki umowom intencyjnym z gminami (miastami) i podmiotami z udziałem Skarbu Państwa BGK Nieruchomości dysponuje już niemal 450 ha wstępnie wytypowanych gruntów, na których może powstać ok. 60 tys. nowoczesnych mieszkań czynszowych1.
Podczas Targów BUDMA (7-10 lutego 2017 r.) w Poznaniu BGK Nieruchomości i Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę otwierającą drogę do realizacji programu Mieszkanie Plus na 17 doskonale zlokalizowanych działkach w 10 miastach Polski. W ten sposób włączono do programu m.in. Poznańskie Wolne Tory, warszawskie Odolany czy wrocławskie Kuźniki i okolice Dworca Świebodzkiego. Podczas tych samych Targów do programu przystąpiło też pięć kolejnych gmin: Głogów, Gorzów Wielkopolski, Oława, Świnoujście i Zielona Góra2.
Umów intencyjnych coraz więcej
Listy intencyjne i porozumienia podpisane przez BGK Nieruchomości z samorządami i innymi dysponentami gruntów publicznych otwierają drogę do przeprowadzenia szczegółowych analiz inwestycyjnych dotyczących nieruchomości w Augustowie, Białej Podlaskiej, Białymstoku, Bielawie, Chorzowie, Chrzanowie, Ciechanowie, Dębicy, Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Inowrocławiu, Jaworze, Józefowie, Kal...