Konkurs o ?Puchar Recyklingu?, organizowany przez redakcję miesięcznika ?Przegląd Komunalny?, doczekał się nowego hasła promocyjnego. W czerwcu br. na terenie całej Polski pojawi się trzy tysiące plakatów ze sloganem ?Segreguj ? Zbieraj ? Wygrywaj?.

Setki polskich gmin i przedsiębiorstw otrzymały materiały promocyjne, które mają zachęcić wszystkich do selektywnej zbiórki odpadów. W wydarzeniu biorą udział podmioty, które organizują selektywną zbiórkę odpadów oraz prowadzą edukację ekologiczną, w tym urzędy gminne, urzędy miejskie, związki komunalne gmin, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie oraz przedsiębiorstwa zajmujące się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów. W kategorii ?Edukacja Ekologiczna?, oprócz gmin i przedsiębiorstw komunalnych, udział biorą przedstawiciele placówek oświatowych, organizacji ekologicznych, parków krajobrazowych, parków narodowych, centrów edukacji ekologicznej oraz firm, którym zależy na budowaniu świadomości ekologicznej. To jedyna w Polsce inicjatywa mająca na celu wyłonienie najlepszych i najefektywniejszych jednostek zajmujących się selektywną zbiórką odpadów oraz prowadzących interesującą i skuteczną edukację ekologiczną.

W Konkursie rywalizować można w dziewięciu kategoriach: ?Szklana Statuetka?, ?Srebrna Puszka?, ?Lider Zbiórki Tworzyw?, ?Złota Bela Makulatury?, ?Zielona Bateria?, ?Zielony Kontakt?, ?Lider Sortowania?, ?Rekordowy Karton? oraz ?Edukacja Ekologiczna?.

Na zwycięzców czek...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?