Zielona przestrzeń miejska powinna odpowiadać na potrzeby, oczekiwania i dążenia współczesnej młodzieży, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla portali społecznościowych i interaktywnego świata rozrywki wirtualnej. Niejednokrotnie doświadczenia zdobywane za pomocą elektronicznych zabawek działających w sieci konkurują z czasem przeznaczanym na potrzeby aktywności fizycznej.

Młodzi ludzie spędzają czas w trójwymiarowym interaktywnym świecie rozrywki, który cieszy się ich uznaniem i w którym jednocześnie zdobywają wirtualne doświadczenia przestrzenne. Krajobrazy występujące w przestrzeni wirtualnej, pomimo nowoczesnych technik animacyjnych, są niejednokrotnie abstrakcyjne i niezgodne z rzeczywistością.

DESIGN THINKING W REALNYM ŚWIECIE

Wiedza, że przyroda jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju człowieka oraz świadomość, że wielkie aglomeracje miejskie mają deficyty w postaci braku terenów zieleni w promieniu kilku kilometrów od miejsca zamieszkania, wzbudzają gotowość w zakresie zmiany sposobu myślenia i design thinking. Zielona przestrzeń miejska oddziałuje na wszystkie zmysły człowieka. Młodzież powinna funkcjonować w dostępnej i bezpiecznej zielonej przestrzeni publicznej, zachęcającej do aktywności fizycznej, umożliwiającej kontakty twarzą w twarz, komunikację werbalną i niewerbalną, uruchamiając przy tym wszelakie narzędzia mowy ciała, emocje, związane z nimi ek...