1 / 16

Do 16 września oglądać można w starej części belgijskiej Brugii liczne instalacje artystyczne. Jedną z ciekawszych jest ulokowana na kanale pływająca wyspa, zachęcająca do odpoczynku.

Pływającą artystyczną wyspę zaprojektowało i wykonało studio architektoniczne OBBA we współpracy z architektami zgromadzonymi wokół grupy Dertien 12. Unosząca się na jednym z licznych w mieście kanałów konstrukcja zachęca mieszkańców i turystów do odpoczynku i refleksji. Według pomysłodawców, wyspa zaciera granice między życiem codziennym a sztuką, “dokonując spokojnej zmiany w znanych krajobrazach brugijskich”.

Pływająca konstrukcja OBBA i Dertien 12 składa się z pontonów umieszczonych na wodzie, połączonych metalowymi ramami i słupami, drewnianymi płytami pokładowymi oraz linami. Całość zmienia się w reakcji na naturalne światło i wiatr. W rezultacie krajobrazy oglądane zza tej konstrukcji nabierają zupełnie nowego znaczenia. Dodatkowo projektanci stworzyli liczne miejsca odpoczynku, wyposażone w leżaki, linowe hamaki czy huśtawki.

Czytaj więcej

Skomentuj