1 / 11

W rotterdamskim porcie otwarto niezwykły, pływający park. Jako materiał do jego budowy posłużyło w całości odpadowe tworzywo sztuczne.

Pomysłodawcy holenderskiego The Recycled Park od prawie 5 lat zajmują się odzyskiwaniem plastiku i przekształcaniem go w zupełnie nowe przedmioty. Głównym celem gromadzenia funduszy była w ostatnich latach budowa plastikowej instalacji o powierzchni 140 m kw.

W ten sposób powstało 28 sześciokątnych bloków wykonanych z odpadowych tworzyw odzyskanych z portów i rzek. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu dziesiątek ochotników przeczesujących brzegi w poszukiwaniu śmieci, a których zadaniem było zatrzymanie plastiku przed dotarciem do mórz i oceanów.

Pływające bloki zostały ze sobą skręcone i zacumowane w porcie. Następnie obsadzono je zielenią lub stworzono w nich miejsca wypoczynku. The Recycled Park nie tylko przyczyni się do zazielenienia miasta, ale będzie także służyć jako siedlisko dla mikro i makro fauny, a więc m.in. ślimaków, płazów, chrząszczy, ryb oraz ptaków.

Czytaj więcej

Skomentuj