Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Podróże koleją w wakacje będą utrudnione

Podróże koleją w wakacje będą utrudnione
jwo/PAP
26.06.2017, o godz. 9:01
czas czytania: około 2 minut
0

W te wakacje Polskie Koleje Państwowe będą remontować i modernizować więcej torów niż zeszłego lata. To oznacza, że podróżowanie koleją będzie w tym okresie trudniejsze niż rok temu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Polska kolej przyspieszyła w ostatnich miesiącach tempo modernizacji i remontów torów. Jako, że w wakacje w trasę wyjeżdża mniej pociągów, PKP nasila w tym okresie takie prace.

W tegoroczne wakacje będzie to bardziej uciążliwe niż zeszłego lata, bo prac na torach przybędzie i więcej będzie też w związku z tym tzw. całodobowych zamknięć torowych (czyli sytuacji, w których dany odcinek trasy kolejowej będzie zamykany na cały dzień).

Najgorzej będzie w przypadku takich odcinków, jak Września-Konin (linia Warszawa-Poznań-Berlin), Garwolin-Dęblin (linia Lublin-Warszawa), Opoczno Południe-Knapówka (Centralna Magistrala Kolejowa, łącząca Śląsk i Kraków ze stolicą) oraz Pawonków-Lubliniec (trasa kolejowa nr 61, z Kielc w kierunku Opola).

Na czas zamknięcia torów kolej będzie uruchamiać zastępczą komunikację autobusową (tak będzie np. w przypadku odcinka Konin-Kutno, Puławy-Łuków i Nałęczów-Lublin) lub pociągi pojadą objazdami, co będzie mieć miejsce m.in. na trasie z Lublina do Warszawy, gdzie składy zostaną skierowane na trasę objazdową przez Lubartów i Parczew.

Z objazdów – przez Skierniewice i Częstochochwę lub przez Łódź Widzew – będą korzystały pociągi ekspresowe, kursujące między Warszawą a Krakowem i Śląskiem. Z kolei na odcinku z Pawonkowa do Lublińca część pociągów będzie mieć skróconą trasę.

Dobra wiadomość jest taka, że po zakończonych remontach i modernizacjach podróż koleją na tych odcinkach znacząco się skróci. Efekty wzmożonych inwestycji na polskich torach już są odczuwalne. Np. skrócił się przejazd z Krakowa do Zakopanego (dzięki budowie łącznicy w Suchej Beskidzkiej) i z Wrocławia do Jeleniej Góry.

Źródło: Kurier PAP

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024