1 / 4

Projekt zagospodarowania parku Chrobrego w Gliwicach znalazł się w grupie najlepszych polskich realizacji ubiegłego roku, wytypowanych przez kapitułę konkursu Eurobuild Awards w dziedzinie architektury.

Przebudowa gliwickiego parku Chrobrego dotarła do ścisłego finału w kategorii „Przestrzeń publiczna roku”. Obok niej docenione zostały inne polskie inwestycje – budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz woonerf na ul. Zacisze w Łodzi.

Po modernizacji w parku Chrobrego pojawiła się m.in. podniebna deskorolka, nowy plac zabaw, jedna z większych w mieście siłowni zewnętrznych, boisko do gry w bule i disc golfa, ogromne linarium, „rodeo” oraz ścieżka zdrowia. Odnowione zostały alejki i pojawiło się ekologiczne oświetlenie. Posadzono w sumie 37 drzew, 7 tys. krzewów, 17 tys. bylin i ponad 22,5 tys. roślin cebulowych.

Inwestycję w parku Chrobrego zrealizował Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach. Autorami wyróżnionego przez kapitułę Eurobuilds Awards projektu są biuro Visio | Architects and Consultant oraz Pracownia 44STO specjalizująca się m.in. w projektowaniu terenów zieleni.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj