W Szczecinie znowu przybędzie przepięknej zieleni. Tym razem znajdzie się nie tylko w parkach, lasach czy na skwerach, ale również przy placówkach oświatowych. Do końca listopada posadzone zostaną ponad 23 tysiące roślin.

Oczywiście zieleni w takiej ilości nie przybędzie w Szczecinie z dnia na dzień – realizacja projektu została podzielona na dwa etapy.

I etap do 15 czerwca

W pierwszym etapie wybrana w postępowaniu firma przygotuje projekty nasadzeń drzew i krzewów dla poszczególnych lokalizacji. Nasadzenia znajdą się na terenie 21 placówek oświatowych, czyli przy szkołach, przedszkolach czy innych obiektach sportowych (m.in. przy ZS przy ulicy Hożej, przy Przedszkolu Publicznym 33 z ulicy Ściegiennego, przy SP 12 z ulicy Floriana Szarego).

Będą też na 29 terenach zieleni administrowanych przez Zakład Usług Komunalnych, czyli na skwerach, w pasach drogi, na zieleńcach i w parkach – zarówno na Prawobrzeżu, jak i na Lewobrzeżu (m.in. na Placu Tobruckim, przy ulicy Mieszka I, przy ulicy Taczaka, przy ulicy Struga, w Parku Majowe). Projekty nasadzeń zawierały będą wskazania odnośnie gatunków drzew i krzewów dostosowanych do warunków terenowych, parametry materiału roślinnego, opis metody sadzenia i wskazania pielęgnacji drzew. Na zrealizowanie zadania wykonawca ma czas do 15 czerwca. Koszt umowy to 37,500 złotych netto.

Drugi etap – realizacja do końca listopada

W drugim etapie ogłoszony zostanie przetarg nieograniczony dla wykonawcy, które zrealizuje nasadzenia zgodnie z opracowanym projektem. Będzie miał na to czas do końca listopada. Docelowo, w ramach tego zadania, posadzonych zostanie 581 drzew oraz 23 tysiące krzewów.

Jedno dziecko, jedno drzewo

Mieszkańcy Szczecina posadzą też w tym roku ponad 20 tysięcy drzew na Kijewie oraz w okolicach jeziora Głębokiego. Przeprowadzona zostanie ponadto akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo”, w ramach której przedstawiciele Miasta oraz Lasów Państwowych posadzą wraz z rodzicami dzieci narodzonych w 2019 roku pamiątkowe drzewa.

Czytaj więcej

Skomentuj