1 / 2

Prawie 760 inwestycji za ponad 400 mln zł. Do 2025 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie chce zbudować i zmodernizować ponad 300 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W planach inwestycyjnych MPWiK została też zabezpieczona rezerwa finansowa do wykorzystania na nowe zadania nie ujęte jeszcze w planie.

Jeszcze w sierpniu warszawskie MPWiK podpisało umowa na budowę ponad 650 metrów odcinków sieci kanalizacji ściekowej w ulicy Trakt Lubelski. Dzięki inwestycji mieszkańcy ulicy będą mieli możliwość podłączenia nieruchomości do miejskiego systemu odbioru ścieków. Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 1,8 mln zł.

Podłączą się do miejskiej sieci

W ramach inwestycji zostanie wybudowane 65 odcinków sieci kanalizacji ściekowej od kanału do granic nieruchomości w ulicy Trakt Lubelski na odcinku od ul. Płowieckiej do ul. Klimontowskiej. Ponadto kontrakt obejmuje wykonanie 10 szt. odrzutów kanalizacji w boczne ulice oraz przebudowę istniejącej sieci wodociągowej.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Realizacja inwestycji umożliwi właścicielom nieruchomości położonych wzdłuż ulicy Trakt Lubelski podłączenie do miejskiego systemu odbioru ścieków. Dzięki budowie przez MPWiK odcinków sieci do granic nieruchomości, koszty przyłączenia budynku do kanalizacji będą niższe i ograniczą się do niezbędnych prac budowlanych na terenie własnej działki.

Udana dekada 

Dodatkowo, budowa odrzutów kanalizacji w boczne ulice umożliwi podłączanie do sieci kanalizacyjnej zarówno nieruchomości przyległych do ulicy Trakt Lubelski, jak również rozbudowę systemu odbioru ścieków w drogach dojazdowych do tej ulicy.

W ciągu dekady 2007-2017 na terenie Wawra, jednej z dzielnic warszawy,  powstały 103 km sieci wodociągowej i 107 km kanalizacyjnej za blisko 300 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj