Na dachach 20 szczecińskich placówek oświatowych i innych jednostek miejskich zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Inwestycja obejmuje montaż paneli na wybranych szkołach podstawowych i przedszkolach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w Centrum Opieki nad Dzieckiem, na Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Łączna minimalna produkcja energii elektrycznej wyniesie 665,46 MWh. Na zrealizowanie inwestycji przyszły wykonawca będzie miał czas do końca listopada br. Montaż instalacji powinien zostać zrealizowany w pierwszej połowie 2020 r.

Oferty w przetargu na „wykonanie robót projektowo-budowlanych dla zadania pn. „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie-etap II w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020” zostały otwarte w piątek, 31 maja. Zgłosiło się dwóch wykonawców: konsorcjum firm Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. i Eco-Therm Sp. z o.o. oraz konsorcjum OZERIS Sp. z o.o. i AZ Energy Piotr Kwasowski. Oferta za wykonanie prac pierwszego wykonawcy wynosi niecałe 5,34 mln zł, a drugiego 6,39 mln zł. Łącznie na realizację zadania zarezerwowano prawie 6,66 mln zł brutto.

Obecnie realizowany jest też przetarg na „wykonanie robót projektowo-budowlanych pn. Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020”. Składanie ofert trwa do 14 czerwca br.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj