Obecnie w przypisywanych miastom funkcjach nie chodzi już tylko o to, aby były one na wskroś wielkomiejskie. Dowodem na to są zataczające coraz szersze kręgi idee, u których podstaw leży kontakt człowieka z przyrodą, poszanowanie środowiska naturalnego i powrót do sielskości obcowania z zielenią. Idealnym przykładem jest prężnie rozwijający się na świecie trend miejskiego ogrodnictwa społecznego.
– Cieszę się, że obecnie kobiety odważniej realizują swoje plany i marzenia, umożliwiając tym samym rozwój wielu swoich talentów. Najważniejsze jednak to zachować w tym, co się robi, równowagę. My, kobiety, często musimy w życiu godzić ze sobą wiele ról, dlatego ważne jest, abyśmy decyzje o swoim osobistym rozwoju podejmowały w zgodzie z własną naturą, a nie pod presją otaczającego nas świata – mówi Katarzyna Burda, prezes zarządu MZWiK w Myślenicach.
Kiedy w 1881 r. uruchomiono pola irygacyjne we Wrocławiu, zapewne nie spodziewano się korzyści dla środowiska przyrodniczego, jakich w przyszłości będzie dostarczał ten zalewany ściekami teren.
Zamiast hossy w branży budownictwa drogowego czy boomu na placach budów może być poważny kryzys o charakterze logistycznym. I to już niebawem, bowiem od 1 stycznia br. od firm, także tych działających w sektorze komunalnym, wymagane są nowe poziomy udziału w ich flotach pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym. Czy branże poradzą sobie z nowymi realiami?
IBC SOLAR, jeden z wiodących na świecie dostawców rozwiązań w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii, przeprowadził na początku br. wśród członków swojej sieci partnerskiej w Niemczech badania dotyczące przyszłości branży PV. Grupa respondentów liczyła ponad 100 profesjonalistów: specjalistów PV i instalatorów. Wyniki badania pokazują, na co właściciele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorcy zwracają dziś największą uwagę przy zakupie systemów fotowoltaicznych i rozwiązań do magazynowania energii oraz co jest najważniejsze dla instalatorów po stronie dostawcy.