Ulga sponsoringowa polega na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania 50% kosztów poniesionych na działalność sportową, kulturalną bądź wspierającą szkolnictwo wyższe i naukę.
Niestety gatunki lip występujące w Polsce, czyli lipa drobnolistna i lipa szerokolistna, związane naturalnie z obszarami grądowymi, gdzie rosną na glebach żyznych, nie są w stanie poradzić sobie w miastach. Są mało odporne na zasolenie i długotrwałe okresy posuszy. Osłabione drzewa są narażone na szkodniki i patogeny chorobotwórcze, które doprowadzają do ich zamierania.
W Polsce co roku wytwarzane jest ok. 6-6,5 mln ton frakcji kalorycznej z odpadów – odpadów, których zgodnie z prawem nie można składować, nie da się też ich poddać recyklingowi. W związku z tym w Polsce od dłuższego czasu istnieje problem zagospodarowania tej frakcji – każdego roku co najmniej 2-3 mln ton odpadów jest magazynowanych zamiast wykorzystać je w szeroko pojętej energetyce.
Energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł, takich jak słońce czy wiatr, cieszy się coraz większą popularnością – zarówno wśród osób fizycznych, jak i wśród przedsiębiorców. Każda z tych grup powinna jednak mieć świadomość, że produkowanie własnej energii może łączyć się nie tylko z oszczędnościami i większą niezależnością, ale również z obowiązkami.
Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, takich jak słońce i wiatr, jako alternatywy dla spalania paliw kopalnych stało się dla świata priorytetem w dobie zmiany klimatu. Sektor związany z fotowoltaiką i wiatrakami prądotwórczymi każdego roku notuje coraz większe zyski. Produkcja urządzeń umożliwiająca przekształcanie sił natury w energię dostępną dla ludzi uznawana jest za proces wysokoemisyjny. Dlatego też istnieje realna konieczność wprowadzania technologii recyklujących zarówno panele, jak i wiatraki.