Usługi kompleksowe (złożone) to takie, na które składa się więcej niż jedno świadczenie, których realizacja prowadzi do jednego celu. Takie usługi powinny być postrzegane jako całość. Dla uznania danych działań za usługę kompleksową istotne jest określenie wzajemnych powiązań między nimi w świetle celów przez nie realizowanych.
Ustawa o elektromobilności wymusza na jednostkach samorządu terytorialnego inwestowanie w pojazdy na prąd. Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze, ale wciąż są drogie w porównaniu z autami napędzanymi silnikami spalinowymi. Pomysł konwertowania używanych pojazdów spalinowych na elektryczne nie jest nowy, ale wreszcie może trafić do pokaźnej grupy klientów.
Nie każdy dach można zazielenić. Jednak w miejscach, gdzie nie ma przeszkód technicznych, warto taki krok rozważyć. Zielone ogródki i trawniki na dachach to jedna z najskuteczniejszych odpowiedzi na deficyt przyrody na terenach zurbanizowanych
Warunkiem poprawnego funkcjonowania gospodarki wodnej jest rozwój infrastruktury wodociągowej – dostarczającej wodę oraz zapewniającej odpowiednie odprowadzenie powstających ścieków. ;
20 listopada br. weszła w życie unijna dyrektywa o OZE (Renewable Energy Directive III), która formułuje ramy prawne określające cele i regulacje dotyczące zwiększenia udziału energii odnawialnej w Unii Europejskiej. Kraje członkowskie mają 18 miesięcy na wdrożenie nowych przepisów do swoich porządków prawnych. Celem UE określonym m.in. w unijnym pakiecie „Fit for 55” jest zredukowanie emisji dwutlenku węgla o 55% do 2030 roku. W związku z tym, na podstawie dyrektywy RED III, Wspólnota zwiększyła wymagany udział energii odnawialnej w ciągu następnych niespełna 7 lat do 42,5%. Poprzednia dyrektywa (RED II) ustanawiała ten cel na 32%.