Na przełomie sierpnia i września Polską wstrząsnęły doniesienia z Rzeszowa, gdzie stwierdzono 164 przypadki zakażenia bakterią Legionella pneumophila. Zmarło 25 osób. Co zrobić, aby tragedia się nie powtórzyła?
W obliczu rosnących wyzwań związanych z urbanizacją i zmianami klimatycznymi tereny zieleni w miastach stają się nie tylko estetycznym uzupełnieniem krajobrazu, ale również kluczowym elementem mającym wpływ na zdrowie, dobrostan i ekonomię miejską.
Cięcia i wszelkie zabiegi pielęgnacyjne uwarunkowane są przede wszystkim obecnością człowieka w sąsiedztwie drzewa, a nie faktem, że drzewo bezwzględnie wymaga ich do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Dokonywanie cięć wynika z chęci zapewnienia bezpieczeństwa wokół drzewa, niemniej w wielu przypadkach ich nieprawidłowe wykonanie prowadzi do pogorszenia stanu drzewa, co z biegiem czasu sprawia, że może ono bezpieczeństwu zagrażać.
Druga edycja Festiwalu Land Art ,,Naturalia” odbyła się w połowie września w Szreniawie. Organizatorzy imprezy: Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprosili do udziału artystów, florystów oraz architektów krajobrazu. Wystawę konkursowych prac można podziwiać do końca października.
Mechanizm podzielonej płatności to szczególny sposób dokonywania płatności należności podlegających podatkowi od towarów i usług. Rozwiązanie zakłada wykorzystanie rachunku VAT prowadzonego dla posiadaczy rachunków rozliczeniowych prowadzonych przez banki. Możliwe jest także stosowanie imiennych rachunków w SKOK-ach, otwartych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.