W nocy ze środy na czwartek w miejscowości Lubawka (woj. dolnośląskie) wybuchł pożar odpadów. W akcji brało udział prawie 50 strażaków.

Ok. 2:00 w nocy 25 lipca zapaliła się hałda odpadów na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Lubawka (dawne wysypisko śmieci przy ul. Zielonej). Pomoc wezwali pracownicy ochrony  obiektu. Ogień objął odpady, prawdopodobnie plastiki, zgromadzone na zewnątrz, tuż przy ogrodzeniu zakładu.

Pożar objął też ok. 200 metrów kw. składowiska odpadów wielkogabarytowych, m.in. mebli. Dym znad terenu ZUO unosił się w okolicy i, jak podaje powiatowa.info, był odczuwalny niemal w całym powiecie. Państwowa Straż Pożarna i jej grupy chemiczne zajęły się monitoringiem powietrza.

Obecnie nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Dziwi lakoniczna informacja na stronie firmy z której wynika że nie było skażenia atmosfery Tak jakby nic się nie stało.Wystarczy obejrzeć film telewizji wałbrzyskiej i przekonać się jak duże to zagrożenie było. Mieszkańcy nawdychali się szkodliwych spalin, a następnie spożyją je w warzywach , grzybkach, etc..

  2. Jak zwykle, wiemy wszyscy kto za to odpowiada . Producenci i konsumenci. A w rządzie są idioci, którzy prostych rzeczy nie rozumieją.

Skomentuj